JAK POPRAWNIE SZYĆ DWUIGŁĄ -
SZYCIOWE TRIKI,  SZYJ Z AKADEMIĄ

JAK POPRAWNIE SZYĆ DWUIGŁĄ

Czy Tobie też zdarzyło się złamać dwuigłę? A  może boisz się ją założyć? Jeśli tak, przeczytaj poniższą foto-inStrukcję i zacznij estetycznie wykańczać ubrania.

 

Co to jest dwuigła? To igła z jedną kolbą i dwoma igłami.

Występują igły o różnych rozstawach (odległość między igłami) oraz grubościach. Musisz zatem dopasować igłę do rodzaju materiału (75 – cienkie,  delikatne materiały, 90 – średnio grube materiały).

Szyjąc dwuigłą po prawej stronie uzyskasz podwójny ścieg prosty, a po lewej taki niby zygzak. Dlatego zawsze szyjemy po prawej stronie.

 

Krok 1. Obrzuć krawędź materiału (zygzakiem, innym ściegiem owerlokowym lub owerlokiem).  Jeśli materiał jest bardzo rozciągliwy przyprasuj termotaśmę, która ustabilizuje brzeg.

Krok 2. Wyjmij/załóż drugi stojak i załóż dwie nici (taka sama grubość). Po założeniu nici pociągnij nitki pod stopką do tyłu i upewnij się,  że nie ma żadnego oporu.
Ustaw ścieg prosty (podstawowy) oraz długość ściegu -3. Jeśli ustawisz zygzak, igła uderzy o stopkę i się złamie. Dla pewności możesz opuścić igłę i sprawdzić, czy wszystko jest ok.

Krok 3. Podwiń równo brzeg materiału.

Krok 4.  Szyjemy po prawej stronie.  Ustawiamy materiał w ten sposób, aby igły wbijały się w ścieg owerlokowy. Możemy to wyczuć palcami. Zaczynamy szyć powoli, pilnujemy aby materiał się nie rozciągał i szedł równo.

GOTOWE:

 

 

 

 

Dodaj komentarz